Atlanta PBF

Gra Wyobraźni w post apokaliptycznym Świecie Neuroshimy

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#1 2010-07-30 14:44:12

Todd

Administrator

Zarejestrowany: 2010-07-25
Posty: 185
Punktów :   

Spowolnienie czasu..czyli sposób prowadzenia potyczek via forum.

Generalnie gra jak na pbf przystało będzie toczyła się w wątkach. Część z nich zapewne będzie dostępne do ogólnego oglądania dla wszystkich, część natomiast będzie ukryta tak, że tylko zainteresowani będą mieli w nie wgląd. Wszelkie miejsca publiczne, które gracze będą odwiedzać w grze będą jawne. Tam będzie zawiązywała się akcja. Każdy gracz będzie również miał Swój tylko dla Siebie widoczny dział Walka, w którym będzie przesyłał wszelkie deklarki podczas toczenia pojedynków. Tam też będzie dostawał na nie odpowiedzi wraz z informacjami o tym co widzi słyszy itp. Walka będzie toczyć się w segmentach zgodnie z opisem w podręczniku głównym do neuroshimy (opis szczegółów później znajdzie się w tym wątku) No dobra ale może przykład:
Postać gracza nazwijmy go Max odwiedzając zaułki terytorium zwaśnionej grupy został napadnięty przez kilku oprychów wyraźnie czekających na rzeczy które ma przy sobie. W tym momencie przerywamy postowanie w forum ogólnie widocznym temacie  Zaułek i zaczynamy z Maxem prostować w jego dziale walka, jeżeli któryś z oprychów jest postacią gracza o ta postać również będzie postowała w Swoim dziale Walka. Gdy sytuacja się w dowolny sposób rozwiąże, wracamy do tematu ogólnie widocznego Zaułek, zaczynając postowanie od mojego wpisu opisującego wydarzenia które miały przed chwilą miejsce z perspektywy obserwatora.

Neuroshima jest systemem, w którym podczas walki bardzo ważne jest krycie się za zasłonami, obchodzenie przeciwnika i generalnie staranie się wypracować sobie jak najlepszej pozycji do nafaszerowania tego drugiego ołowiem, dbając jednocześnie o Swój tyłek. Wniosek z tego taki, że generalnie informacja którą podczas mijających segmentów postacie zdobywają jest niezwykle istotna do ich przeżycia. Sposób rozgrywania który przed chwilą zaproponowałem pozwoli nam w pełni czerpać z tego systemu, aby walki były emocjonujące i ciekawe.

Wszelkie rzuty kośćmi wykonuje MG (czyli ja ) wyniki będą podawane w działach Walka graczy.

OFC. zachęcam do zadawania pytań jeżeli coś jest niejasne.. bądź jest jeszcze coś, o cym nie wspomniałem a powinienem

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.zajefizjo.pun.pl www.java-games.pun.pl www.gornictwo.pun.pl www.gsmdevils.pun.pl www.funtab.pun.pl